ONLYBIO – naturalne kosmetyki i moc biosurfaktyny z rzepaku

Witajcie,

Ostatnio miałam sporą przerwę w działalności w Internecie, ale powracam, mam nadzieję, że ze zdwojoną siłą! Dzisiaj mam dla Was coś nowego, coś, o czym dowiedziałam się stosunkowo niedawno i przetestowałam. Przed Wami marka OnlyBio! Co jest w niej takiego WOW? Przede wszystkim to, że w co najmniej (!) 99% ma naturalny skład! Jesteście zaciekawieni? Zapraszam na wpis o tych kosmetykach:)

OnlyBio Labolatorium Naturella opinie

Dzięki Labolatorium Naturella, miałam przyjemność przetestować cztery kosmetyki marki Only Bio,  – micelarny płyn do demakijażu twarzy, hipoalergiczny szampon, płyn do kąpieli oraz żel do mycia ciała.

Skład

Kosmetyki posiadają biosurfaktynę z rzepaku. A co to takiego? Jest to substancja wytworzona przez mikroorganizmy z resztek produkcji oleju rzepakowego. Ma działanie czyszczące, myjące, pianotwórcze oraz antyseptyczne, działa też bakteriobójczo. W przeciwieństwie do wszechobecnych w kosmetykach surfaktnatów, są o wiele bardziej bezpieczne, łagodne i biodegradowalne (przypomnę tylko, że surfaktanty to grupa detergentów):) W składzie znajdziemy również fitosterole, które dbają o pielęgnację skóry. Każdy kosmetyk ma też dodatek fajnych olejów, np. rzepakowego czy słonecznikowego.

OnlyBio Labolatorium Naturella opinie

Czego na pewno nie znajdziemy? Wszelkich toksycznych, ropopochodnych składników. SLS, SLES, barwników, silikonów, parabenów, pafariny, jednym słowem niczego, co mogłoby wywołać alergie i podrażnienia. Dlatego wszystkie kosmetyki tej marki są określone jako hipoalergiczne. Nie są również testowane na zwierzętach, ani nie mają żadnego składnika, który od nich pochodzi – są wegańskie w 100%🙂

Ilość składników pochodzenia naturalnego:

Płyn micelarny – 99,8%
Szampon – 99,55%
Płyn do kąpieli – 99,15%
Żel do mycia ciała – 99,55%

Jednym słowem – super!

OnlyBio Labolatorium Naturella opinie

Jak ja oceniam OnlyBio?

Jako, że moja skóra skłonna jest do podrażnień, przesuszeń, to hipoalergiczne kosmetyki testuję z największą przyjemnością. Każdy, bez wyjątku, nie wywołał u mnie reakcji alergicznej, nie spowodował żadnego złego efektu, wręcz przeciwnie:)

Płyn micelarny ( bardzo fajnie koi buzię i zmywa bez problemu lekki makijaż (przy cięższym mogą być potrzebne dodatkowe waciki;)). Szampon pozostawia włosy miękkie, a żel oraz płyn do kąpieli porządnie myją ciało i nie zostawiają uczucia napięcia czy naciągnięcia skóry. Ciało jest nawilżone, a skóra gładka. Kosmetyki mają bardzo naturalny zapach, ale delikatny, w żadnym stopniu nie drażni i po prostu do nich pasuje. No i nie mogę pominąć kwestii designu – gustowne butelki z ciemnego szkła – robią super wrażenie:D

Używacie naturalnych kosmetyków do ciała? Używaliście może tej marki? Jak wrażenia?:)


Jestem też tutaj!
INSTAGRAM
FACEBOOK