Żel micelarny Garnier do skóry wrażliwej

Oczyszczanie twarzy uważam za  n a j w a ż n i e j s z ą  czynność pielęgnacyjną podczas mojego całego dnia. To właśnie dzięki skutecznemu oczyszczeniu nasza skóra odzyskuje swój naturalny wygląd, może w końcu odpocząć i porządnie się zregenerować.

 

Ostatnio wpadł mi w ręce żel micelarny od Garniera, który dostałam do testów od wizaz.pl.
Bardzo zaciekawił mnie fakt, że jest to połączenie żelu do mycia twarzy i płynu micelarnego, czyli w sumie – dwa razy skuteczniejsze oczyszczenie, byłam strasznie ciekawa jak będzie to wyglądało w praktyce.

 

Po kilku tygodniach stosowania mogę śmiało powiedzieć, że jest to zdecydowanie jeden z moich „demakijażowych” faworytów!
Przede wszystkim – świetnie oczyszcza skórę, zarówno rano jak i wieczorem, kiedy dochodzi jeszcze makijaż – Garnier świetnie sobie z nim radzi. Moje oko w ciągu dnia przyozdobione jest dość grubą kreską, a rzęsy mocno wyczesane tuszem – żel fajnie zmywa, pozostawiając jedynie minimum do poprawki wacikiem, ale tego się spodziewałam. Zawsze, aby być 100-u procentowo pewna, że oko mam czyściutkie, stosuję dodatkowy demakijaż oka. A więc oczyszczenie i demakijaż – check!
Kolejna kwestia – produkt przeznaczony jest do skóry wrażliwej – moja zdecydowanie taka jest, na wiele kosmetyków reaguje zaczerwienieniem, uczuciem ściągnięcia czy pieczeniem. Tutaj byłam naprawdę zadowolona, bo nie poczułam ŻADNEGO negatywnego odczucia, wręcz przeciwnie – podczas mycia czułam ukojenie. Dodatkowo, bardzo obawiałam się szczypania w oczy, jednak bardzo pozytywnym zaskoczeniem było to, że nie poczułam nawet uszczypnięcia! Zazwyczaj moje oczy po różnych płynach są zapłakane i czerwone, a tu – wręcz bajkowe działanie.
Kosmetyk ma ładne, porządne opakowanie, atomizer i pieni się w idealny sposób, co ułatwia oczyszczanie i jest ekonomiczne.
Jedyny mały minus to moim zdaniem charakterystyczny zapach – troszkę jakby chemiczny, lecz czułam go tylko w trakcie kilku pierwszych zastosowań, później już się przyzwyczaiłam.
Cena za opakowanie to około 18 zł.
Żel micelarny Garnier do skóry wrażliwej - okiemkota.pl
Co mogę powiedzieć? Szczerze polecam, mojej skórze nie zaszkodził, a wręcz poprawił jej kondycje i „uspokoił” ją, co widać po braku zaczerwienienia. Idealny kosmetyk dla posiadaczek wrażliwej cery:)